Hyppää sisältöön

Musiikin henkilökunta

  • Kaukametsän kongressi- ja kulttuurikeskus,
    Kainuun musiikkiopisto
    Koskikatu 2, 87200 Kajaani

    Piano

    Kärppä Matti, matti.karppa@kajaani.fi
    Mustonen Marko, marko.mustonen@kajaani.fi
    Rimpiläinen Suvi, suvi.rimpilainen@kajaani.fi
    Saarijärvi Anton, anton.saarijarvi@kajaani.fi
    Skorodumov Alexander, alexander.skorodumov@kajaani.fi
    Skorodumova Victoria, victoria.skorodumova@kajaani.fi
    Vaskinova Elena, elena.vaskinova@kajaani.fi
    Viikilä Anna-Maria, anna-maria.viikila@kajaani.fi

    Pop/jazz-piano

    Saarijärvi Anton, anton.saarijarvi@kajaani.fi

    Harmonikka

    Tolonen Mauno, mauno.tolonen@kajaani.fi

    Laulu

    Hartemaa Eeva, eeva.hartemaa@kajaani.fi

    Pop/jazz-laulu

    Kilpeläinen Sanna, vapaalla 31.12.2021 saakka
    Junna Aino, sijainen

    Viulu/alttoviulu

    Heiskanen Lotta-Maria, lotta-maria.heiskanen@kajaani.fi
    Saari Eeva-Leena, eeva-leena.saari@kajaani.fi
    Tuhkala Minna, p. 044 710 0399, minna.tuhkala@kajaani.fi

    Sello

    Salo Mikko-Pekka, mikko-pekka.salo@kajaani.fi

    Kontra- ja sähköbasso

    Tahvonen Hermanni, hermanni.tahvonen@kajaani.fi

    Kitara ja sähkökitara

    Farin Ville, ville.farin@kajaani.fi
    Kilpeläinen Esko, esko.kilpelainen@kajaani.fi
    Mustonen Sergei, vapaalla 31.5.2022 saakka

    Lyömäsoittimet ja rummut

    Heikkinen Panu, panu.heikkinen@kajaani.fi

    Rummut

    Alvasto Antti, antti.alvasto@kajaani.fi

    Kantele

    Kokkonen Saimi, saimi.kokkonen@kajaani.fi
    Nivalainen Eeva-Maria, p. 044 421 4368, eeva-maria.nivalainen@kajaani.fi

    Huilu

    Witick Annina, annina.witick@kajaani.fi

    Klarinetti, saksofoni

    Pieviläinen Riikka, riikka.pievilainen@kajaani.fi

    Trumpetti

    Salo Elina

    Pasuuna, baritonitorvi, tuuba

    Tamminen Ari, ari.tamminen@kajaani.fi

    A- ja B-puhallinorkesterit

    Pieviläinen Riikka (B), riikka.pievilainen@kajaani.fi
    Tamminen Ari (A), ari.tamminen@kajaani.fi

    Kajjjääni-kuoro (pop/jazz-kuoro)

    Kilpeläinen Sanna, vapaalla 31.12.2021 saakka
    Junna Aino, sijainen

    Kaukametsän kamarikuoro

    Mikkonen Juha

    Kaukametsän kamariorkesteri

    Tuhkala Minna, p. 044710 0399, minna.tuhkala@kajaani.fi

    Musiikin perusteet

    Kilpeläinen Esko, esko.kilpelainen@kajaani.fi
    Rimpiläinen Suvi, suvi.rimpilainen@kajaani.fi
    Seppälä Juha, juha.seppala@kajaani.fi

    Säestys

    Mustonen Marko, marko.mustonen@kajaani.fi

     

     

  • Hyrynsalmen yhtenäiskoulu
    Kaarnatie 1
    89400 Hyrynsalmi

     

    Piano

    Saarijärvi Anton, anton.saarijarvi@kajaani.fi

    Harmonikka ja musiikin perusteet

    Tolonen Mauno, mauno.tolonen@kajaani.fi

    Viulu

    Saari Eeva-Leena, eeva-leena.saari@kajaani.fi

  • Korpitien koulu
    Lampitie 2
    88300 Paltamo

     

    Piano

    Vaskinova Elena, elena.vaskinova@kajaani.fi

    Musiikin perusteet

    Seppälä Juha, juha.seppala@kajaani.fi

     

  • Puolankajärven koulu
    Koulukatu 2
    89200 Puolanka

     

    Piano

    Viikilä Anna-Maria, anna-maria.viikila@kajaani.fi

    Viulu

    Matilainen Laura, laura.matilainen@kajaani.fi

    Musiikin perusteet

    Seppälä Juha, juha.seppala@kajaani.fi

     

  • Toimipaikassa ei ole tällä hetkellä opetusta

  • Ervinkatu 1,
    89600 Suomussalmi

     

    Piano

    Khaikovitch Irina, irina.khaikovitch@kajaani.fi

    Viulu ja alttoviulu

    Matilainen Laura, laura.matilainen@kajaani.fi

    Huilu

    Manner Leena

    Kitara ja sähkökitara

    Farin Ville, ville.farin@kajaani.fi

    Klassinen laulu

    Hartemaa Eeva, eeva.hartemaa@kajaani.fi

    Rummut

    Heikkinen Panu, panu.heikkinen@kajaani.fi

    Saksofoni

    Pieviläinen Riikka, riikka.pievilainen@kajaani.fi

    Sello

    Salo Mikko-Pekka, mikko-pekka.salo@kajaani.fi

    Musiikin perusteet

    Seppälä Juha, juha.seppala@kajaani.fi

    Muskari ja soitinvalmennus

    Heiskanen Lotta-Maria, p. 044 710 0279, lotta-maria.heiskanen@kajaani.fi

    Suomussalmen kuoro ja lapsikuoro

    Matilainen Laura, laura.matilainen@kajaani.fi

  • Vaalan koulukeskus
    Niskantie 10
    91700 Vaala

     

    Piano

    Saarijärvi Anton, anton.saarijarvi@kajaani.fi

    Viulu, muskari ja soitinvalmennus

    Heiskanen Lotta-Maria, p. 044 710 0279, lotta-maria.heiskanen@kajaani.fi

    Harmonikka ja musiikin perusteet

    Tolonen Mauno, mauno.tolonen@kajaani.fi

  • Vuolijoen koulu
    Ouluntie 2
    88270 Vuolijoki

     

    Piano ja musiikin perusteet

    Skorodumov Alexander, alexander.skorodumov@kajaani.fi

Sijainti

Kainuun musiikkiopisto sijaitsee Kaukametsän kongressi- ja kulttuurikeskuksen alueella osoitteessa Koskikatu 2, 87200 Kajaani.

Toimisto on avoinna ti-to klo 9.00–15.00, puhelimitse ma–pe klo 12.00–15.00.

Kainuun musiikkiopisto sijaitsee Kaukametsän kongressi- ja kulttuurikeskuksen alueella osoitteessa Koskikatu 2, 87200 Kajaani. Ohita upotus