Olet täällä

Jormuan koulun henkilökunta

Jormuan koulun henkilökunta

Palvelut

YHTEYSTIEDOT 2019-2020

Jormuan koulu 

  • Saviniementie 38, 87970 Jormua

VASTAAVA LUOKANOPETTAJA Pirkko Anttonen 044 7100178, pirkko.anttonen@edukajaani.fi

  • 1-2 luokka: Pirkko Anttonen, 044 7100178, pirkko.anttonen@edukajaani.fi
  • 3-4 luokka: Carita Korolainen, 044 7100 544, carita.korolainen@edukajaani.fi
  • 5-6 luokka: Heidi Itävaara, 044 7100240, heidi.itavaara@edukajaani.fi
  • Erityisopetus: Kati Tyni, 044 4214330 ( koululla ke ja to), kati.tyni@edukajaani.fi, syyslukukauden ajan Taina Jokitalo, 0444214330, taina.jokitalo@edukajaani.fi
  • Resurssiopettaja: Tarja Huusko (koululla ti, pe), 044 4214190, tarja.huusko@edukajaani.fi
  • Koulunkäyntiavustaja Päivi Kilpeläinen, 044 7100173 paivi.kilpelainen@edukajaani.fi
  • Koulunkäyntiavustaja Susanna Tolonen, susanna tolonen@edukajaani.fi

     

    AP/IP toiminta

  • AP-toiminta: Päivi Kilpeläinen, 044 7100173

  • IP-toiminta: Kajaanin 4H-yhdistys, Teija Torvinen, 050 3566502

  • Varhaiskasvatuksen palvelupäällikkö Leila Lassila, 044 710 0558, leila.lassila@kajaani.fi

  • Kunnallinen perhepäivähoito, perusopetuksen aamu- ja iltapäivätoiminta

  • Oppilashuolto

  • Koulukuljetukset: taksi Risto Kuvaja, 045 2492645

  • Koulukuljetusten suunnittelu: Henkilöliikenteen asiantuntija Tiina Rusanen, 044 421 4028

  • Kouluterveydenhoitaja: Taina Pietilä, 044 7157 144

  • Hammaslääkäri: Eliaksentie 1 A, 87200 Kajaani, 08 6156 7850 (Teppanan hammashoitola)

  • Perheneuvola: Koivukoskenkatu 14, 4. krs, 87100 Kajaani, 044 797 4960 (toimisto)

  • Koulupsykologi: Janne Pesonen, 044 7974 071

  • Kuraattori: Ulla Luukinen, 044 7100 376